0 555 751 45 45
ANASAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ UZMANLARIMIZ KAMPANYALAR KARİYER FOTO GALERİ BİZE ULAŞIN
Kalıcı Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon oldukça güvenli bir yöntem olarak uygulanmaktadır.Lazer epilasyon uygulamasında lazer cihazları sadece melanin pigmentini hedef alırlar ve kıl folikülüne etki ederler.Diğer doku altı dokular ve organlar kesinlikle zarar görmez. Dünya literatüründe bugüne kadar zarar gördüğüyle alakalı hiçbir vaka bildirimi olmamışır.

Kısırlık asla söz konusu değildir ve yumurtalıklara lazerin etki etme ihtimali yoktur.Yıllardır süregelen Alexandrite lazer epilasyon  artık yerini çok daha konforlu olan ütüleme epilasyon cihazlarına bırakmıştır.En ince tüyü görme özelliğine sahiptir,4 mevsim uygulanmaktadır. Bu teknoloji ile seans süreleri daha azalmış olup,toplamda 6-8 seansta çok tatmin edici sonuçlar aldığı gözlemlenmiştir.

KALICI EPİLASYON FAYDALARI

Depilasyon işlemlerinde cilt çok fazla hasar görür. Ağda işlemi deride sarkma, kararma, leke ve akneye sebebiyet verir. Ciltte oluşan bu hasarlar kişinin dış görünüşünü ciddi anlamda etkiler ve tedavisi uzun bir süreç alır.  Yapılan işlemler geçici çözümlerdir.

Kalıcı epilasyon işlemleri, depilasyon işlemlerine göre daha kalıcı ve hijyeniktir. Kullanılan malzemelere kişiye özel ve tek kullanımlıktır. Daha öncesinde yanlış yapılan işlemler nedeniyle ciltte meydana gelmiş hasarları düzenler. Renk açma, batık çıkarma, gözenek küçültme gibi etkileri vardır.

Uygulanma yaşı kişinin taleplerine göre değişiklik göstermektedir. Fakat biz uzmanlar buluğ çağında adet görmeye başlandıktan 2 yıl sonra ergenin rızası ya da aile onayı ile yapılabilmesi görüşündeyiz. Sonuç alma açısından tazelik çağı dediğimiz 20-30 yaşlar ve sonraki yaşlara göre daha uzun zaman almaktadır. Ergen psikolojisini düşündüğümüzde kalıcı epilasyon işlemi diğer işlemlere göre daha konforlu ve sonuç odaklıdır.

KALICI EPİLASYON İŞLEMİNDEN SONRA YAPILMASI GEREKENLER

Kalıcı epilasyon işleminden sonra o gün duş alınmaması gerekmektedir. 3 gün boyunca hamam, buhar ve sauna işlemlerinden kaçınılmalıdır. Her ne kadar 4 mevsim yapılsa da kişinin cilt sağlığını korumak adına işlemden hemen sonra bronzlaşmak amacıyla güneş ışınlarına maruz kalınmaması gerekiyor.