0 555 751 45 45
ANASAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ UZMANLARIMIZ KAMPANYALAR KARİYER FOTO GALERİ BİZE ULAŞIN
Kimyasal Peeling

Cildin yüzeysel tabakaların kontrollü ve yüzeysel bir şekilde soyulmasına neden olan bazı solüsyonların cilde uygulanmasıdır. Yüzeysel peelingte kullanılan materyalin asit konsantrasyonu düşüktür. Bu peeling yöntemi ile derinin en üst tabakası uzaklaştırılır.

Bu sayede cilde donuk görünüm veren ölü hücreler temizlenerek sağlıklı hücrelerin gelişmesi ve yüzün canlanmasını sağlanır. Ayrıca cildi sıkılaştırarak yüzeysel çizgi ve kırışıklıklar da azaltılır.

Yüzeysel peeling hangi amaçlarla kullanılır?

  • Donuk ve cansız görünümlü cildin yenilenmesi
  • Ciltteki koyu renkli lekelerin tedavisi
  • Akne ve izlerinin tedavisi
  • İnce çizgi ve kırışıklıkların azaltılması

Uygulama nasıl yapılır?

Peeling işlemi son derece kısa süren bir işlemdir. Deri yağlarından arındırıldıktan sonra seçilen peeling solüsyonuna ve uygulamanın derinliğine bağlı olmak üzere yüzde birkaç dakika bekletilen solüsyon nötralize edilir. İşlem sonrası iyileştirici, yatıştırıcı bir krem ve güneş koruyucu uygulanarak işlem sonlandırılır.

Kaç seans yapılmalıdır?

Cilt tipine ve ciltteki problemlerin cinsine göre değişmekle birlikte ortalama 1-2 haftada bir 6-8 seans önerilmektedir. Burada kullanılan kimyasal peelingin dozu, içeriğinin etkinliği de önemlidir. Her seansta cildin reaksiyonuna göre seans sayısı, konsantrasyon ve peelingin ciltte kalış süresi arttırılır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrası normal günlük yaşama hemen dönülebilir. Cildin üst tabakasının soyulmasının ardından ortaya çıkan taze cilt güneşe karşı çok hassas olduğundan SPF 15 ve üzeri koruyucuların her 2 saatte bir tazelenmelidir.